2016 m. birželio 16 d. ketvirtadienis

„Protingi“ namai – ramių atostogų garantas

Vasara – atostogų metas, kai daugiau laiko praleidžiame sodybose, pajūryje ar svečiose šalyse namus palikdami be priežiūros. Tuo nieko nelaukdami pasinaudoja vagišiai, kurių padaromų nusikaltimų skaičius vasarą ženkliai išauga.

Vienas iš būdų visapusiškai apsaugoti savo namus – įsirengti modernią intelektinio būsto (angl. Smart House) sistemą, kuri saugo daug patikimiau nei nauja spyna ar storos sienos. Kaip ji veikia ir kuo ji ypatinga?

Įsidiegus šią sistemą, visų pirma teritorijoje įrengiamos modernios IP (angl. Internet Protocol) vaizdo kameros. Jos ne tik visą parą stebi įvykius prieigose aplink namus, bet ir įspėja žinute būsto šeimininką apie įtartinus veiksmus: judesį, kameros nusukimą, jos užpurškimą, bandymą išmontuoti, triukšmą ir pan. Patogu ir tai, kad kamerų nufilmuotą medžiagą galima matyti internetu – tiek kompiuteriu, tiek planšete, tiek mobiliuoju telefonu. Be to, filmuojami vaizdai įrašomi į serverį ir prireikus (pvz., policijai atliekant tyrimą) juos galima bet kada peržiūrėti.

Intelektinis būstas užpuolikus atbaido ir kitomis papildomomis funkcijomis. Pavyzdžiui, gyventojams atostogaujant, „protingo“ namo sistema junginėja šviestuvus imituodama žmonių buvimą patalpoje. Niekam nesant namuose, nustačius neaiškios kilmės judėjimą, grojamas pikto šuns lojimo įrašas, įjungiamos kameros, o vaizdas tiesiogiai transliuojamas į šeimininko telefoną. Arba vagišiams įsilaužus į namus, visame name uždegamos šviesos – dažnai to užtenka užpuolikams atbaidyti.

Tačiau intelektinio būsto sistema gelbsti ne tik vagysčių ar įsilaužimo atveju. Tokių namų gyventojams išvykus nereikia nerimauti dėl gaisro, vandens ar dujų nuotėkio. Užfiksavusi tokį pavojų, sistema išsiunčia įspėjimus šeimininkui ir atsakingiems pareigūnams. Jei gyventojai nenori, kad juos trukdytų, sistema apie avariją gali pranešti tik atitinkamoms tarnyboms, kurios iškart reaguos ir gedimus pašalins. Be to, sistema pati imasi tam tikrų veiksmų. Pavyzdžiui, gaisro atveju įjungiama sirena, ekstremalaus apšvietimo režimas ir išjungiami elektros prietaisai, o vėdinimo sistema reguliuojama taip, kad liepsna plistų kuo mažiau, esant vandens nuotėkiui, tam tikrose atšakose atjungiamas vanduo ir pan.

Norėtumėte daugiau sužinoti apie intelektinio būsto sistemą? Apsilankykite svetainėje www.smarthouse.lt ir nebetrikdykite atostogų nemaloniomis mintimis apie paliktų namų saugumą.

valdyti valdymas nuotolinis viešbutis spa centras vandens parkas mokykla bankas apšvietimas šildymas vėdinimas kondicionavimas saugos sistema interneto vaizdo stebėjimo kamera kameros stebėjimas laistymas pirtis baseinas žaliuzės garso vaizdo multiroom pasyvus žalias ekonomiškas patogus saugus gražus jung berker axis mobotix arcus-eds intesis konnex vilpra ygle sūkurinė vonia internetu internetinis skaitliukai skaitliukų duomenų surinkimas atvaizdavimas įrašymas

smart house smarthouse protingas namas protingi namai knx eib pastatas pastatai automatika namo butas pastato biuras banko saugumas komfortas ekonomija stilius grožis x-10 automatikos sistema asmeniskai jums sauga